HATAY KUMLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklâl Marşı´nın Kabulü

12 Mart İstiklâl Marşı´nın Kabulü

İlçemizde 12 mart İstiklal Marşı kabulü nedeniyle düzenlenen Merhum Mehmet Akif’in hayatını ve İstiklal Marşının yazılışını anlatan düzenlemede etkinliğe kurum Amirleri, Mahalle Muhtarlarımız ve Halkımız katıldı.

Kaymakam Karaosmanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu çalışmalardan ve örgencilere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti. 

“Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 94 yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır.

 

 Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.

Bu duygular içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 94 yıldönümünde; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz.


Fevzi Çakmak Mahallesi Yavuz Caddesi Hükümet Konağiı Kat 3 No 17/c Kumlu HATAY 31520 - 0 (326) 461 24 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.