HATAY KUMLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Mesajı

23 Nisan Mesajı

TBMM’ nin 95. açılış yıldönümünde, yeni bir Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bir araya gelmiş olmanın kıvancı içerisindeyiz. Bu gün halk iradesinin halka verildiği, halk iradesine demokrasi tacının giydirildiği gündür. Bu anlamlı günümüz kutlu olsun.

             Tarih boyunca özgürlüğüne düşkünlüğü ile tanınmış  Türk milleti 1. Dünya savaşından sonra Ülke Topraklarının düşmanlar tarafından işkal edilmesi üzerine bir kez daha özgürlüğünü geri alma mücadelesine girişmiştir. Yurdumuzu işkâl eden güçlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihimizin en büyük savaşlarından birini verdik. Kazanılan zafer sonucu 23 Nisan 1920 de TBMM nin açılışıyla beraber çağdaş T.C’ nin temelleri atılmıştır.          

 Ülkemizin üniter yapısı, demokratik ve hukuk kurallarının üstünlüğü içerisinde ülke insanı alarak hedefimiz ulusal değerlerimizi koruyarak ileri medeniyet  düzeyine ulaşmak ve aşmaktır. Bu hedef ülkemize ve yarınlarımız olan çocuklarımıza karşı en temel görevimizdir. Her nesil kendinden sonraki nesillere daha iyi Türkiye bırakmak zorundadır.

              Değerli meslektaşlarım; Eğitim kurumları sürekli değişen topluma liderlik yapabilme zorunluluğunu kendinde hissetmelidir. Bu misyonun gerçekleştirmesinde okullar büyük önem arz etmektedir; çünkü okullar eğitim sisteminin topluma açılan penceresidir. Okulun en önemli özelliği, toplumun hizmetine sunduğu ürünün toplumdan gelen ve topluma giden insanı oluşturmasıdır.

 Hepimiz biliyoruz ki; eğitim bireylerin ve toplumların gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi, manevi ve kültürel değerleri geliştirip koruyarak gelecek nesillere aktaran,  vazgeçilemez ve ertelenemez bir süreçtir.

 Her alanda büyük değişimlerin yaşandığı, sanayi toplumundan, bilgi toplumuna geçildiği günümüzde bilgi üretimi yaşamsal önem kazanmış, gelişmenin ana öğesi  durumuna gelmiştir. Bu sürecin doğal sonucu olarak da ülkemizde eğitim ve öğretim sistemi yeniden gözden geçirilmiş, ülke insanının değerleriyle örtüşen yeni eğitim programları geliştirilmiştir.

            Değerli veliler; Çocuklarınızın insanı yücelten erdemlere sahip olması, kendine ve ülkemize saygılı yurttaş olarak yetişmesini görev  edinin.

 Sevgili öğrenciler,Unutmamalısınız ki, eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak; bu büyük önder ve kurduğu cumhuriyet sayesindedir.

Sizlerin, azim ve karalılığıyla tarihin akışı değişecektir. Türkiye Cumhuriyetinin  bir ferdi olmanın verdiği gurur ve güvenle; Cumhuriyetimizin ilelebet  yaşatılması , ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

 Bu duygu ve düşüncelerle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

         Ali İBİŞ

 İlçe  Milli Eğitim Müdürü

Fevzi Çakmak Mahallesi Yavuz Caddesi Hükümet Konağiı Kat 3 No 17/c Kumlu HATAY 31520 - 0 (326) 461 24 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.