HATAY KUMLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde “18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü

İlçemizde “18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü

İlçemizde “18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü

 

Sabah saatlerinde Belediye Binası Önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kaymakamlık Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle devam etti.

Kumlu Ortaokulu öğretmeni Esra İlkbahar’ın açılış konuşmasını yapmasıyla başlayan etkinlikler Merkez Camisi müezzini Mustafa Bayrak’ın Kur’an’ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo sunumu ve şiir dinletisinin ardından Çanakkale Destanı adlı tiyatro gösterisi sergilendi.

Etkinliklere; İlçe Kaymakamımız Sayın Adnan Karaosmanoğlu ve Eşi Hanımefendi Büşra Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Serkan Saçlı, Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Paç, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alper Salih Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Harun Altaş, şehit yakınları ve gaziler, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ve halk katıldı.

 

Etkinlik, Salondakileri duygu seline boğan tiyatro gösterisinden sonra, Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen ve gazi olan ecdadımız ruhuna İlçe Müftümüz Emrah Kandemir tarafından dualar edildi.
Hamamat Termal Otel’de Şehit yakınları ve Gazilerimizle yenilen kaynaşma yemeği ile son buldu.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yavuz Caddesi Hükümet Konağiı Kat 3 No 17/c Kumlu HATAY 31520 - 0 (326) 461 24 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.