HATAY KUMLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ali İBİŞ´ten Karne Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ali İBİŞ´ten Karne Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Ali İBİŞ´ten Karne Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

                Ülkemizin, milletimizin ve insanlığın teminatı olan çocuklarımızın; millî, manevî ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış hâline getirmiş bireyler olması ve milli iradenin, birlik ve beraberliğin, vatan sevgisinin genç nesillere anlatılmasında her türlü özveride bulunan yönetici ve öğretmenlerimize görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleri ile paylaşmak için büyük bir heyecan yaşarken, başarı gösteremeyenler büyük bir endişe ve üzüntü içindedirler. Unutmamak gerekir ki başarının tek göstergesi karnedeki notlar değildir. Hiçbir öğrenci başarısız sonuçlar almak, kötü bir karneye sahip olmak istemez. Bizim asıl hedefimiz iyi insanlar, Anne ve Babalarına hayırlı evlatlar ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle her durumda çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamamız, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Eğer kötü bir karneyle karşılaştığınızı düşünüyor iseniz, öncelikle bunun nedenlerini iyi araştırmanız ve okullarımızda görevli rehber öğretmenlerimizden yardım almanızda fayda vardır. Unutmayalım ki anne babaları tarafından desteklenen, güvenli ve huzurlu bir aile ortamında yetişen çocuklar, başarısızlıklarını çok daha hızlı bir şekilde başarıya çevirip olumlu gelişmeler gösterirler. Tüm çocuklarımızın iyi bir tatili hak ettiğini unutmadan, buna yönelik doğru programlar yaparak öğrencilerimizin, sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetler ile uğraşan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak temel görevimiz olmalıdır.

Sevgili öğrenciler,

Karne günü, sizin için en heyecanlı günlerinizden biridir. Birinci dönemle ilgili çalışmalarınızın karşılığını görerek büyük bir bölümünüz sevinç yaşarken, şüphesiz bazılarınız da yeterli başarıyı gösteremediğiniz için üzüleceksiniz. Ancak, üzülüp ümitsizliğe kapılmak yerine; öğretmenlerinizden ve velilerinizden destek alarak, iki haftalık dinlenme sürecini fırsat bilip eksikliklerinizi tamamlayarak, İkinci döneme iyi bir başlangıç yapabileceğinize inanıyorum.

Dinlenmeniz için ayrılan bu süreyi mümkün olduğu kadar dinlenerek, sosyal-kültürel ve sportif etkinliklere katılarak ve bol bol kitap okuyarak, İkinci dönemdeki başarınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimize, yönetici ve öğretmenlerimize, velilerimize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

 

Ali İBİŞ

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fevzi Çakmak Mahallesi Yavuz Caddesi Hükümet Konağiı Kat 3 No 17/c Kumlu HATAY 31520 - 0 (326) 461 24 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.