HATAY KUMLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmalarına İlişkin Yazı

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmalarına İlişkin Yazı

Üst Yazı için tıklayınız

 

Açıklama için tıklayınız

 

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığının 06/06/2015 tarihli ve 35572 sayılı yazısı ile ilköğretim (okul öncesi eğitimi, ilkokul, ortaokul) ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ilgili mevzuatı çerçevesinde derslerin bitimi tarihi olan 15/06/2015 tarihinden itibaren görev yaptıkları eğitim kurumu müdürlüklerini bilgilendirerek, mesleki çalışmalarını başka illerde aynı türdeki eğitim kurumlarında yapabileceklerdir.

Öğretmenlerimizden mesleki çalışmalarını başka illerde yapacak olanlar, il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunacaklar, bu çalışmalarını öğretmenlerin talepleri de dikkate alınarak il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirleyeceği eğitim kurumlarında yapabileceklerdir.

 

Ancak, meslekî çalışmalarını tamamlayan öğretmenler, çalışmayı yaptığı il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazı ile birlikte hazırladıkları raporları 1 Eylül tarihinde görevli oldukları okul müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Bu raporlar yönetici ve öğretmenlerle birlikte değerlendirilecektir.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yavuz Caddesi Hükümet Konağiı Kat 3 No 17/c Kumlu HATAY 31520 - 0 (326) 461 24 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.